Vítejte na stránkách JEZDECKÉHO KLUBU RPETY!

Akce závodního družstva 2014

Závodím, závodíš,závodíme.....

Pony - jezdci reprezentující náš klub berou jezdecký sport opravdu vážně, což dokazují nejen při trénincích, ale  také pravidelnou účastí v převážně v parkurových soutěžích. Terezka, Martinka, Dominik a nově také Sárinka startovali na kolbištích v Hořovicích, Zdicích,Zduchovicích, Bělčicích atd.

Na začátku srpna díky mělnickému letnímu pony - festivalu poznaly Terka s Martinkou jak náročné jsou třídenní závody, a to nejen pro jezdce, ale i pro koně. Dominik a Sárinka se zúčastnili jako podkoní.Všichni své úkoly zvládli a podali velmi dobré výkony.

Každý dobře zajetý závod je vždy oceněním vynaloženého úsilí, a pokud se k tomu přidá i přední umístění v soutěži, je pochopitelně radost o to větší. Tak tomu bylo například v Herouticích, kdy Martinka a Sindibád obsadili 1. místo a Terka s Frankem byli druzí,či v Tlustici, kde se z vítěztví  radovala opět Martinka tentokrát s Fafundou a druhé místo získal Dominik s Duncenem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Závody Hořovice 4.5.2014

Celé závodní družstvo ( Terezka s Astrit, Dominik s Duncenem a Martinka se Sindibádem) absolvovalo parkur ZP hodnocený na styl jezdce, což všem přineslo novou zkušenost a posunulo je zase o kousek dál ve výcviku.

                                                                                                                                                                                                                   

Závody Heroutice 20.4.2014

Terezka vyrazila na první závody do Heroutic, kde startovala v parkurech od 30 do 70 cm s Astrit a s Hurvínkem. Ten byl na podobné akci nováčkem,ale přesto si získal všeobecné sympatie.

                                                                                                                                                                                                                      

 

Závody Mělník 18.4.2014

Na letošní první závody jsme jeli na Jarní pony festival pořádaný JK Mělník. Martinka se Sindibádem a Dominik s Duncenem absolvovali drezuru P2. Oba svoji premiéru velmi dobře zvládli.

 

                                                                                                                                                                                                                              

 

Zkoušky základního výcviku Mělník  20.3.2014

Letos připadl začátek jara na 20.3. a v tento den byla také završena intenzivní zimní příprava závodního družstva. Terka Peterková, Martinka Rydrychová a Dominik Binko absolvovali zkoušky základního výcviku jezdců pořádané JK Mělník. Museli zvládnout jak teoretickou část obsahující otázky ze světa koní ( popis koně, péče o koně, pravidla jezdeckého sportu atd.), tak i praktickou, která se skládá z parkuru a drezúrní úlohy. Díky spolupráci s ing. Mestenhauserem si děti nemusely vozit vlastní koně, ale byli jim zapůjčeny místní. Těžko říct, zda to byla větší zkouška nervů pro jezdce či pro trenérku Bětku, nicméně všichni to " ustáli" a domů odjížděli tři novopečení držitelé licencí jezdce pony, kteří si budou moci poměřit síly v oficiálních soutěží.


24. 1. 2014   SOUSTŘEDĚNÍ S ING. VLADIMÍREM MESTENHAUSEREM

Ve dnech 24. až 26. ledna se všichni členové závodního družstva pod vedením Mgr. A. Maškové zúčastnili soustředění pořádaného JK Mělník. Byla to pro ně první zkušenost s podobnou akcí, takže počáteční nejistota byla zjevná. Postupně ji však překonali a mohli tak plně využít možnosti zlepšit se v jezdeckých dovednostech.

Trénink probíhal dvoufázově a děti měly k dispozici pony všech výškových kategorií, z nichž většina je držitelem několika titulů z MČR a šampionátů.

Ing. Mestenhauser kladl důraz zejména na správné vedení koně, udržení tempa jízdy v parkuru a v neposlední řadě na správný sed jezdce. Martinka, Terka, Filip i Dominik se opravdu moc snažili, a tak se nepochybně posunuli dál na stupnici svého jezdeckého vzdělání.

Fotky tentokrát nejsou.


14. 1. 2014   TRÉNINK S ING. MESTENHAUSEREM

Ještě se vrátím k uplynulým vánočním svátkům. Ježíšek dětem i trenérkám přinesl trička, na která vykouzlil fotky jejich koní. Děti byly nadšené a hned se nechaly v tričkách vyfotit.

Teď už ale do současnosti. V úterý 14. ledna se na nás po dvou měsících přijel podívat pan Ing. Mestenhauser, renomovaný trenér z Mělníka. Děti z našeho závodního družstva se na večer sešly i se svými koníky na hale a s napětím očekávaly příchod trenéra, se kterým už jednou trénovaly. Nejdřív děti trénovaly ve skupině s důrazem na dodržování stejných rozestupů, a potom jim trenér opět postavil malý kavaletový parkur, který projeli několikrát v klusu. Pak jim postupně zvedal křížky a děti už musely jezdit ve cvalu. Všechno dobře dopadlo, nikdo nespadl i když nějaké chyby dělali všichni. Trenér je na všechny chyby upozornil, ale nakonec je pochválil, že je vidět, že od minulého tréninku pilně trénovaly a zlepšily se.

Na závěr je pozval na malé soustředění na svou jízdárnu do Mělníka, aby si vyzkoušely nové prostředí a jiné koně. Takže vyrazíme tento pátek 24. ledna a vrátíme se v neděli. Děti se už připravují a moc se těší.

Fotky jsou na adrese:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Trenink_s_Ing._Mestenhauserem


 


 

TOPlist