Vítejte na stránkách JEZDECKÉHO KLUBU RPETY!

Akce závodního družstva 2013

 


27. 11. 2013 – Trénink pod vedením hostujícího trenéra

Na poslední týden v listopadu domluvila trenérka Bětka Mašková pro děti našeho závodního družstva dva tréninky s hostujícími trenéry.

Nejprve ve středu 27. listopadu přijel z Mělníka renomovaný trenér dětí a poníků p. Ing. Vladimír Mestenhauser, který byl překvapen, že v našem závodním družstvu je stejný počet kluků a děvčat, což není běžné, protože všude převládají děvčata. Na trénink se těšili děti, rodiče i obě trenérky, všichni jsme byli plni očekávání. A skutečnost toto naše očekávání nadmíru splnila. Děti se předvedly v tom nejlepším světle a zúročily tak to, co se již několik let učí. Trenér jim na hale postavil zajímavý kavaletový parkur a děti ho postupně několikrát projely. Nakonec trenér všechny za předvedené jízdy pochválil a motivoval je tak k dalšímu snažení. A slíbil jim, že za nějaký čas se na ně opět přijede podívat, aby viděl, jak zase ve výcviku pokročily. A na oplátku děti slíbily, že se budou snažit, aby mu udělaly radost.

A v sobotu 30. listopadu se na děti přijel podívat p. Jan Pilecký z Martinic. Společně s Bětkou postavili různě obtížné překážky a sledovali, jak si děti i poníci s nimi poradí. Postupně uspěli všichni. Na závěr trenér řekl každému dítěti, na co by se mělo soustředit a jakou chybu odstranit. Děti slíbily, že se budou snažit.

A které děti takto trénovaly?

Filip Rataj s Frankem, Terezka Peterková s Astrit, Dominik Binko s Duncenem a Martinka Rydrychová se Sindbadem.

Na fotkách vidíte oba trenéry – vlevo Vladimír Mestenhauser, vpravo Jan Pilecký.

   


7.9. 2013 – Závěr sezóny 2013 v Tlustici

Děti z našeho závodního družstva úspěšně zakončily prázdniny, jenom Dominik si stačil ke konci zlomit levou ruku. Teď už má sádru sundanou i rehabilitaci má za sebou, takže začal pomalu trénovat a zkusil poslední hobby závody v Tlustici. Všichni nastoupili do další ročníků základních škol – Anetka do druhé třídy, Martinka do třetí a Dominik, Terezka a Filip do čtvrté. Tak jim v tomto školním roce přejeme úspěšné studium a ať se jim ve škole líbí.

Tak jsme si ještě na závěr sezóny zajeli zazávodit do Tlustice, kde pro děti připravili několik soutěží. Už po cestě jsme dojeli kamión i s přívěsem pana Opatrného z Hořovic, takže nám bylo jasné, že konkurence bude opravdu veliká. A byla! A nejen díky dětem z této stáje, ale i mnohým dalším, které přijely snad i díky ideálnímu počasí a blížícímu se konci léta.

Tuto sobotu měl u nás svoji závodní premiéru Sindbad. Už jste ho mohli vidět na fotkách z her na téma pohádek tisíce a jedné noci nebo ze skoků koní ve volnosti. Ale parkur jel s našimi dětmi poprvé. Je to vynikající parkurový koník už má za sebou hvězdnou závodní kariéru. Což potvrdil i v Tlustici, jak budete číst dále.

Naše děti se přihlásily do  4 soutěží a rozhodně se neztratily.

V soutěži do 30 cm s „polovodičem“ skončila Anetka s Princem na 1. místě a Martinka se Sindbadem na 4. místě. Polovodičem byla, jak jinak, opět trenérka Bětka, která parkur absolvovala celkem 4x.

V soutěži do 30 cm bez vodiče byla Martinka s Fafundou osmá. Dominik bojoval s Duncenem, který měl nějaké námitky proti překážkám a trochu vyhazoval. Dominik to krásně zvládal, ale nakonec se přeci jenom neudržel a docela ošklivě spadnul. Navíc na tu ruku, kterou měl zlomenou, ale dopadlo to dobře, měl akorát odřený loket. Pochlapil se a hrdinně nastoupil do další soutěže.

Následující soutěž byla nejobsazenější, zúčastnilo se jí 19 dvojic. Byla to soutěž do 40 cm, ve které jely kromě Anetky všechny naše děti. S napětím jsme očekávali start Filipa se Sindbadem a nezklamali nás. Po své bezchybné a oku lahodící jízdě byli na 1. místě, ale postupně klesli na místo 4. Koník má v sobě opravdu velký potenciál a všichni doufáme, že ho v příští sezóně předvede. Přišel se na něj podívat i jeho dosavadní majitel a byl nadšený.

V této soutěži dále skončili Filip s Frankem na 6. místě, Dominik s Duncenem na 7. místě, Terezka na Astrit na 11. místě a Martinka s Fafundou na 17. místě. Vzhledem k opravdu velké konkurenci to byl úspěch, ze kterého máme všichni radost.

Naší poslední soutěží byla kombinace 50/60 cm. Tady jeli Filip s Frankem a Terezka s Astrit. A bylo to nádherné. Filip jel krásně, čistě, ve vynikajícím čase, ale ve velké snaze zajet co nejrychleji to v závěru trochu přepálil a těsně (asi 1 m) před cílem spadl. Smůla jako hrom. Byl moc smutný, ale nakonec to vzal sportovně a byl rád, a my také, že se mu nic nestalo. Podle časomíry měl šanci skončit na druhém místě. Tak snad příště.

Terezka jela také hezky, nasbírala sice 8 trestných bodů, ale byl to její první závod na takovýchto překážkách, takže i pro ni to byl velký úspěch.  

Teď se těšíme na finále skokového poháru České pojišťovny, které se bude konat hned vedle v Hořovicích. Tam budeme samozřejmě jako diváci a budeme tam držet palce domácímu Aleši Opatrnému.

Nakonec zase pár fotek, ostatní jsou na adrese:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Zaver_sezony_2013_v_Tlustici
 


24.8. 2013 – Parkurové hobby závody ve Zdicích

Naše závodní družstvo, tentokrát pouze čtyřčlenné, se v sobotu vypravilo na dlouho očekávané parkurové závody do Zdic. Tyto závody se skládaly ze šesti soutěží, my jsme se zúčastnili prvních tří.

Všechny děti ze závodního družstva poctivě celé prázdniny trénovaly, a tak chtěly ukázat, jak se zlepšily a dosáhnout co nejlepšího umístění. To se povedlo Martince na Fafundovi, která plynulou a bezchybnou jízdou byla nejblíže stanovenému času pro tuto soutěž  (do 30 cm) a zaslouženě vyhrála. Na druhém místě skončila Terezka s Astrit, jejíž jízda byla o několik sekund rychlejší, ale také plynulá a bez shození. Na šestém místě dojela Anetka s Princem. Čas měli o sekundu delší, než bylo stanoveno. I ona však zajela bez chyb. V této soutěži jelo celkem 12 dětí, tak jsme z umístění a hlavně z vystoupení našich děvčat měli velkou radost.

Ve druhé soutěži, do 40 cm, jeli Terezka s Astrit a Filip s Frankem. Terezce se závod velice povedl, zajela ho čistě a v dobrém čase. Filip shodil hned první překážku, takže se trochu rozhodil, chvíli hledal překážku číslo 3 a zbytek už dojel bez chyby. Ztratil drahocenné sekundy a získal 4 trestné body.

Ve třetí soutěži, dvoufázové skákání 60/70 cm, jel už jenom Filip na Frankovi. Tento závod se mu povedl lépe než ten předchozí, ale před třetí překážkou se Franek zastavil, takže museli najet znovu a opět ztratili čas.

Všechny naše děti splnily cíl – jely velice dobře a dokázaly, že při pravidelném a poctivém tréninku se mohou stále zlepšovat.

Nakonec zase několik fotek, všechny jsou na adrese:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Parkurove_zavody_ve_Zdicich_-_srpen_201317.8. 2013 – Skákání koní ve volnosti

Na tuto sobotu trenérka Bětka vymyslela soutěž pro naše koně. A sice skok na hale ve volnosti. Koně takhle trénují, pokud je málo jezdců, což je teď o prázdninách častý jev. Děti jsou buď na dovolené s rodiči nebo u babiček nebo na táborech. Dominik se na táboře dokonce zranil tak, že je na několik týdnů vyřazen z jezdeckého tréninku. Takže všechny závodní děti (kromě Emičky) se tentokrát sešly na hale pouze jako diváci a případně jako pomocníci.

Bětka vymezila závodní kolbiště a připravila jednu překážku. Poníci (a dokonce jeden velký kůň) přicházeli postupně podle velikosti od nejmenšího až po toho největšího. Takže začínal Princ a končil Irbis.  Závodil dokonce i náš nejnovější přírůstek Sindibád. Vyhodnocení se propočítávalo jako poměr mezi KVH a nejvyšším skokem. Konečná výsledná tabulka vypadá takto:

Kůň KVH Výška skoku Výsledek v % Pořadí
Princ 110 cm     80 cm 73 7
Fafunda 115 cm     95 cm 82 6
Sindibád 128 cm     115 cm 90 3
Duncen 134 cm     120 cm 89 4
Astrit 144 cm     120 cm 83 5
Franek 145 cm     140 cm 96 2
Irbis    165 cm     160 cm 97 1

A zase několik fotek koní ve výskoku. Všechny jsou na adrese:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Skakani_koni_ve_volnosti

Princ                                                                                                            Fafunda
 
Sindibád                                                                                                  Duncen

Astrit                                                                                                        Franek

Irbis


20. 7. 2013 – Výjezdní trénink ve Skřipli

Tak jsme si v sobotu 20. července vyjeli zatrénovat do blízké vesnice jménem Skřipel. Možná, že se tam kdysi dávno naučil skákat i Horymírův Šemík, protože Neumětely jsou hned v sousedství.

Přijely čtyři děti ze závodního družstva – Martinka, Terezka, Dominik a Filip. Ty dvě nejmenší – Anetka a Emička -  jsou ještě mimo domov. Všechny dvojice absolvovaly tři kola parkuru o sedmi překážkách. Pro děti, ale hlavně pro koně, to bylo zase něco nového, protože kromě nového prostředí byla změna v terénu. Jezdili totiž na travnatém povrchu, takže chvilku trvalo, než si trochu zvykli. Ale všichni to nakonec zvládli bez problémů.

Na závěr jsme koně vypustili do výběhu trochu se napást a my jsme využili velice milé pohostinnosti majitelů místní stáje a také se „napásli“ na výborném grilovaném kuřátku a sekané se salátem.

Prožili jsme krásný tréninkový den a všem za něj moc děkujeme.

A těšíme se na příští týden, kdy Bětka vyrazí s dětmi na delší koňskou vyjížďku do Brd.

Ještě několik fotek ze Skřiple a další zde:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Vyjezdni_trenink_ve_Skripli13. 7. 2013 – První prázdninový parkur v Tlustici

Tak jsme se po téměř dvouměsíční přestávce zase sešli v Tlustici na prvním parkurovém skákání. Z našeho oddílu přijeli Martinka s Fafundou, Dominik s Duncenem, Terezka s Astrit a Filip s Frankem. Ostatní děti ze závodního družstva si někde užívají prázdniny. Celkově se zúčastnilo plus mínus 11 dvojic.

V kategorii do 30 cm s vodičem jela Martinka a obsadila hezké 3, místo.

V kategorii do 30 cm bez vodiče jel Dominik a ten obsadil 4. místo.

V kategorii do 40 cm jely všechny naše děti s těmito výsledky: Martinka 3., Dominik 4., Filip 2. a Terezka 6.

Nakonec v kategorii do 50 cm jeli Filip a Terezka. Filip skončil na 2. místě o pouhou půlku sekundy. Terezka skončila 4.

Bětka byla tentokrát jednou plnohodnotný vodič a jednou „polovodič“ – předskokan - pro Martinku s Fafundou.

Nakonec se dá říct, že naše děti i koníci byli celkově nejlepší, i když děti patřily k těm nejmladším.

Počasí bylo naprosto ideální, ani zima ani horko, trochu svítilo sluníčko a trošku foukalo. Na sousedním letišti startovala a přistávala sportovní letadla, zkrátka den plný sportovní pohody.

Nakonec zase několik fotek na ukázku, všechny jsou na adrese:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Prvni_prazdninovy_parkur_v_Tlustici8.6. 2013  Parkur na jízdárně

Hobby závody, na které jsme se chystali do Rudy u Lán, byly kvůli nepřízni počasí zrušeny a přeloženy na jiný termín. Tak jsme si v sobotu 8. června opět zazávodili na jízdárně. Voda už se většinou vsákla, zbyly jen dvě louže. A ty nám nevadily, postavili jsme celkem sedm překážek, které všechny děti s koníky bravurně zvládli. Chyběla akorát Anetka, která měla jiné povinnosti. Tentokrát se hodnotil styl jízdy, takže vůbec nešlo o čas. Vyhráli Filip s Frankem. Děti měly trochu víc práce s vyčištěním koní, zvláště kopyt, protože ty dvě louže udělaly své. Dospělí si nakonec už tradičně poseděli u kávy, čaje a sušenek, tentokrát venku. Jaký to paradox, před týdnem jsme se hřáli u roztopeného krbu a teď jsme využili venkovní sezení. Letošní počasí si s námi opravdu zahrává.

Kdybyste na některé fotce na rajčeti zahlédli zmoženého německého ovčáka Tima, tak vězte, že to byl on, kdo měl na svých bedrech veškerou organizaci a přípravu. Přišel si to na halu všechno zkontrolovat, ale únava ho zmohla, a tak padl do písku a usnul. Bětka s Alicí mu pouze pomáhaly, takže je to tolik nezmohlo.

Teď jsme zvědaví, co si počasí vymyslí na příště a čím nás překvapí. V tuto chvíli zrovna prší, hřímá a blýská se, zkrátka se blíží bouřka.

Tady je několik fotek ze závodů. Všechny jsou na adrese:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Parkur_na_jizdarne_6
 


1.6. 2013  Vodní parkur na jízdárně

V sobotu 1. června jsme si zase připravili parkur na jízdárně, i když tentokrát šlo více o drezúru a ovládání koníků. I přes nepřízeň počasí přijelo všech šest dětí ze závodního družstva. A protože v tu dobu už několik dní pršelo, začaly se nám na hale tvořit louže ze spodní vody. Tak jsme využili zatím suchou část plochy a připravili pro děti různé drezurní úkoly, které se jmenují zkoušky Caprili. Byl to například lehký klus, pracovní klus, krok, zastavit, zkušenější děti cval a navíc dvě překážky. Jednu z těchto překážek skočila kobylka Astrit s Terezkou v sedlě tak vysoko, jako kdyby to bylo 120 cm. Až se nám všem zatajil dech. Ale Terezka to krásně a navíc se svým věčným úsměvem ustála. Hodnotícími rozhodčími byli tentokrát rodiče, kteří měli k dispozici čísla od 1 do 5. Nakonec vyhrál Dominik s Duncenem.

Potom jsme se všichni sešli u vyhřátého krbu a občerstvení v klubovně, děti šly řádit do haly. Za chvíli přiběhly celé zabahněné, že prý voda přibývá. Maminky (i jedna babička) a trenérky vyrazily na kontrolu a nakonec se vše obrátilo v záchrannou akci. Na hale už bylo opravdu hodně vody, žádné suché místečko nezbylo. A tak přišly na řadu všechny lopaty, které jsme našli a kopali jsme stružky na odvod vody. Vytvořili jsme několik potůčků, které se sbíhaly do jednoho většího a ten vytékal ven z haly. Zkrátka vzniklo takové malé povodí Vltavy a Labe. Nejvíce si to užívaly děti, kdypak se jim povede, aby se mohly zcela beztrestně válet v bahně. Některé se dokonce pokoušely i plavat – viz foto.

V tu dobu jsme ještě nikdo netušil, jaké katastrofální povodně v opravdovém povodí Vltavy a Labe se v následujících dnech odehrají. My jsme měli štěstí, naše nejbližší potoky přívaly vody zvládly, z Brd se voda dostala do Berounky a následky už všichni známe.

Tady je několik fotek ze záchranných prací na hale. Fotky ze zkoušek Caprili jsou na:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Vodni_parkur_na_jizdarne_5
 


25. 5. 2013   Další parkur na jízdárně

V sobotu 25. května zase měly naše závodní děti možnost vyzkoušet si svoje parkurové umění a porovnat s ostatními dětmi to, co se doposud naučily. Je znát, že dělají pokroky a že jim už skákání nedělá takové problémy, jako dřív.

Při těchto parkurech na jízdárně nejde vůbec o vítězství, ale o malý parkurový trénink. A děti si to opravdu užívají a rodiče s nimi.

Tentokrát měl trochu starosti Dominik s Duncenem. Koník začal stávkovat, vyhazoval, aby Dominika shodil, což se mu nakonec podařilo. Takže si nakonec na něj sedla trenérka Bětka a pádnou rukou mu dala na srozuměnou, kdo že je tady pánem a kdo bude poslouchat. Projela s ním celý parkur a Duncen to snad pochopil. Zatím seká latinu. Uvidíme příští sobotu, kdy si to zase zopakujeme.

No a tady zase pár fotek, všechny jsou na:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Parkur_na_jizdarne_4
18. 5. 2013 – Květnové parkurové hry v Tlustici

Děti z našeho závodního družstva si opět užily další parkurové hobby závody. V Tlustici pro ně připravili 8 překážek do výšky 30 cm a 40 cm. Na 50 cm se přihlásil jenom náš Filip, takže se tato kategorie nejela.

V 1. kategorii – 30 cm s vodičem, jelo celkem 11 dvojic, z našich dětí jeli Anetka a Emička na Princovi, Martinka na Fafundovi a Terezka měla premiéru se svojí Astrit. Konečné pořadí bylo: Anetka 2., Emička 9., Martinka 10. a Terezka 8. Astrit byla výborná, jen na začátku po výstupu z vozíku se vykuleně rozhlížela, kde že se to ocitla. Ale brzy se s novým prostředím seznámila a už neměla žádný problém. Pro jistotu však jela s vodičkou Bětkou, ale brzy už bude určitě závodit sama.

Ve 2. kategorii – 30 cm bez vodiče, jelo 7 dvojic, od nás jenom Filip s Frankem. Konkurence byla docela slabá, takže Filip s přehledem zvítězil.

Ve 3. kategorii – 40 cm s vodičem, jelo 10 dvojic, zvítězila Anetka, Martinka byla třetí a Terezka desátá.

Ve 4. kategorii – 40 cm bez vodiče, už jely jen 3 dvojice, z našich zase jen Filip s Frankem a vyhrál.

Nakonec musím vyzdvihnout výkon vodičky Bětky, protože za prvé běžela celkem sedmkrát a za druhé v mokrém těžkém terénu, kde to fakt nebylo nic snadného. V noci nebo spíš k ránu se totiž strhnul liják a pršet přestalo prakticky těsně před zahájením závodů. Takže jsme nakonec všichni – závodníci, koně, trenérky, podkoní i auta vypadali, jako bychom právě absolvovali rallye bahna.

Nakonec jako vždy několik fotek na ukázku, všechny jsou na adrese:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Kvetnove_parkurove_hry_v_Tlustici
11. 5. 2013   Třetí parkur na jízdárně

Minulou sobotu zase naše trenérky připravily pro děti závodního družstva cvičný dvoukolový parkur na jízdárně. Sešlo se opět všech šest dětí a pět poníků. Překážky byly nastavené podle výkonnosti dětí od 30 cm do 70 cm. V prvním kole postoupily do rozeskakování dvě dvojice, ve druhém jen jedna, takže druhé rozeskakování nebylo. Celkovou vítězkou se tak stala Anetka s Princem (a s polovodičkou Bětkou).

Nakonec se děti samy zase vyřádily na jízdárně, a potom v seně. Rodiče s oběma trenérkami poseděli v klubovně při čaji, kávě a občerstvení.

No a teď se zase těšíme na další sobotní parkurové skákání do Tlustice, které se bude konat tento týden.

A jako vždy, zase několik fotek, všechny jsou na:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Parkur_na_jizdarne_3
4. 5.  2013 – Jarní parkurové závody ve Zdicích

Naše závodní družstvo má za sebou už i premiéru na jiných závodech než v Tlustici. V sobotu jsme absolvovali parkurové závody ve Zdicích, v areálu JS Rohan Zdice. Přestože je kolbiště menší než v Tlustici, opracoviště je v mírném svahu a zázemí je v podstatě stejné jako v Tlustici, sjela se zde docela velká konkurence ve všech soutěžích, kterých jsme se zúčastnili i my. Soutěží bylo celkem šest, my jsme obsadili tři:

1. soutěž do 30 cm pro jezdce pony

2. soutěž do 40 cm

3. dvoufázové skákání 60/70 cm

V soutěži č. 1 jelo celkem 17 dvojic, my jsme měli tři dvojice – Anetku s Princem, Emičku s Princem a Martinku s Fafundou. Anetka s Princem a vodičkou Bětkou obsadili skvělé 3. místo.

V soutěži č. 2 jelo celkem 18 dvojic, my jsme měli také tři dvojice – Dominika s Duncenem, Terezku s Lamelou a Filipa s Frankem, který obsadil nádherné 5. místo.

V soutěži č. 3 jelo celkem 23 dvojic, z našeho družstva jel jenom Filip s Frankem, ale moc se jim nevedlo. Za první překážkou Filip spadl a závod nedokončil. Ale nevěšíme hlavu, byl to jeho první závod na této výšce překážek a svou roli hrála i nervozita a strach.

Pro všechny děti to byla velká zkušenost, pro koníky nakonec taky, takže teď už nezbývá než poctivě trénovat a připravit se na další závody ve Zdicích, které budou v srpnu.

Nakonec jako vždy několik fotek na ukázku, všechny jsou na adrese:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Jarni_parkurove_zavody_ve_Zdicich_5.2013
27. 4.  2013 – První jarní parkurové klání v Tlustici

Tak se nám konečně zadařilo – v Tlustici pořádaly jarní hobby závody pro poníky a současně bylo přímo ideální počasí. Bylo to tedy o fous, po ukončení závodů začalo pršet a večer dokonce řádila silná bouřka.

Naše závodní družstvo se trošku změnilo, skončila Karolínka a Julinka s Lady změnily stáj. Mají to teď z domova blíž. Takže naši závodníci jsou Anetka, Terezka, Dominik a Filip a přibyla Martinka. Poníci (kromě Lady) zůstali ve stejném složení: Princ, Fafunda, Lamela a Franek, ale poprvé se závodů zúčastnil Dominikův Duncen. Zpočátku byl trochu vykulený, některé překážky se mu asi nelíbily, takže se před nimi zastavil a pak je skákal z místa, ale nakonec projel celý parkur bez trestných bodů. Tím si tedy odbyl svůj závodnický křest.

Anetka s Princem zvítězila v kategorii do 30 cm s vodičem, jímž byla jako obvykle Bětka. I ostatní děti byly úspěšné, všechny dojely bez trestných bodů a obsadily pěkná umístění do 6. místa.

V kategorii do 30 cm bez vodiče jeli Terezka s Lamelou, Martinka s Fafundou a Dominik s Duncenem. Všichni opět zajeli bez trestných bodů a úspěšně zvládli i rozeskakování.

Filip s Frankem jeli kategorie do 40 cm a do 50 cm, kde se kromě času hodnotil i styl jízdy. Filip v obou závodech postoupil do rozeskakování a obsadil 2. a 3. místo.

Tak máme za sebou první jarní hobby závody v Tlustici a jsme plni očekávání skokových hobby závodů, které se uskuteční v sobotu 4. 5. 2013 ve Zdicích. Tam pojedeme poprvé, tak nám držte palce.

Nakonec jako vždy několik fotek na ukázku, všechny jsou na adrese:
http://www.franek.rajce.idnes.cz/Prvni_jarni_parkurove_klani_v_Tlustici
20. 4. 2013   Parkur na jízdárně

V minulém článku avizovaná delší vyjížďka do přírody nám trošku zdivočela, tři koně se splašili, dvě děti spadly, ale nakonec se všichni šťastně sešli ve stájích. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Tak jsme si tuto sobotu zase připravili cvičný dvoukolový parkur na jízdárně. Sešlo se celkem šest dětí – přibyla nejmladší Emička, která se s Anetkou vystřídala na Princovi. A protože je opravdu ještě malá, projela parkur dvakrát s vodičkou Bětkou. Emička se držela jako klíště, udržela se i ve cvalu a ve skocích. Moc se nám líbila. Ostatní naši závodníci jeli už sami, překážky měli nastavené podle své výkonnosti od 30 cm do 70 cm. V každém kole postoupily do rozeskakování vždy dvě dvojice a celkovým vítězem se nakonec stal Dominik se svým koněm Duncenem.

Po skončení závodů děti vyčistily koně, a pak šly řádit do jízdárny, kde si vyzkoušely parkur na vlastní nohy. Mezitím jsme my rodiče společně s Bětkou poseděli v klubovně u příjemně hřejícího krbu a s chutí spořádali dvě výborné bábovky. Po úspěšném odchytu dětí jsme se rozjeli domů s příjemným pocitem hezky stráveného odpoledne.

No a protože jaro už konečně zvítězilo nad zimou (dokonce se nám jeden den předvedlo i léto), těšíme se na parkurové skákání do Tlustice, které se bude konat tento týden.

A jako vždy, zase několik fotek: http://www.franek.rajce.idnes.cz/Parkur_na_jizdarne

6. 4. 2013   První jarní vyjížďka

Tak jsme si palce drželi zbytečně, zima stále nemíní ustoupit jaru. Takže jsme si místo na závody raději vyjeli na vyjížďku do přírody, která navzdory názvu nebyla tak úplně jarní, jako spíš pozdně zimní. Ale nepršelo, nesněžilo, nefoukalo a zimu jsme obelstili teplým oblečením. Děti se sešly pouze čtyři, protože Filipa skolila nečekaná a náhlá horečka. Tak jsme nakonec vyrazili ve složení trenérka Bětka na Frankovi a za ní Dominik s Duncenem, Terezka s Lamelou, Martinka s Fafundou a Anetka s Princem. Projeli jsme vesnicí a pak už po polní cestě až k lesu a zpátky. Na hale už byl připravený cvičný parkurek s překážkami do 40 cm, který všechny děti úspěšně zvládly. V rozeskakování byla nakonec nejúspěšnější Terezka s Lamelou.

No a protože nás optimismus stále neopouští, doufáme, že jaro opravdu přijde a dalších tlustických závodů se zúčastníme. Prozatím plánujeme nějakou delší vyjížďku do přírody, aby si děti i koníci zvykali na jiné prostředí.

A jako vždy, zase několik fotek: http://www.franek.rajce.idnes.cz/Prvni_jarni_vyjizdka30. 3. 2013   Příprava na jarní parkury

Počasí stále nepřeje ani nám ani koníkům. Na sobotu 30. března jsme měli naplánovanou účast na prvním jarním parkuru v Tlustici, ale stálá a vytrvalá zima nás od tohoto úmyslu odradila. Ranní mrazíky, někde i čerstvý poprašek sněhu a očekávaný namrzající déšť, to vše by bylo pro jezdce i pro koně nebezpečné. Proto jsme uspořádali pro členy závodního družstva parkur na naší kryté jízdárně. Sešlo se pět dětí s pěti koníky a všichni museli projet bez vodiče trať s osmi překážkami. Ti malí skákali výšku 35 cm a 45 cm a ti větší 50 cm a 60 cm. Jelo se na dvě kola a všechny děti to zvládly se střídavými úspěchy. Někteří koníci odmítli poslušnost, někteří překročili předepsaný čas, jiní dokonce vyjeli z kolbiště, ale do cíle nakonec dojeli všichni a sklidili zasloužený potlesk. Potom děti své koně dovedly do boxů, vyčistily je a šly si na jízdárnu vyzkoušet parkur na vlastní nohy. Rodiče i trenérky se zatím zahřívali u krbu v klubovně a plánovali další snad už opravdu jarní akce.

Celou akci měl pod palcem hlídající německý ovčák Tim, kterého to tak zmohlo, že padl na záda a usnul – viz foto.

Držíme si palce, aby nám vyšlo počasí příští týden, kdy jsou opět naplánovány parkurové závody v Tlustici.

A tady je pár fotek z jízdárny: http://www.franek.rajce.net/Priprava_na_jarni_parkuryTOPlist