Vítejte na stránkách JEZDECKÉHO KLUBU RPETY!

Akce závodního družstva 2012 - 2014


8. 9.  2012 - Poprázdninové parkurové klání v Tlustici

Tak nám skončily prázdniny, děti se dílem vrátily do mateřských školek a dílem do základních škol. Některé dokonce po ukončení mateřinek nastoupily do první třídy základní školy. To se týká našich nejmladších závodnic – Karolínky a Anetky. Tak jim držíme palce, ať se té změny moc neleknou a ať se jim ve velké škole líbí.

Obě dál pokračují ve své jezdecké kariéře, a tak se zúčastnily i prvních závodů v novém školním roce v Tlustici. Jely tradičně na Princovi v kategorii parkur pony do 30 cm s vodičem – trenérkou Bětkou.

V této kategorii jela ještě Terezka na mladém poníkovi Fafundovi, který si tím odbyl svoji premiéru na závodišti.

Na Fafundovi jel také Dominik, ale v kategorii 30 cm bez vodiče. Dominik koníka skvěle zvládl, tak doufáme, že tím začíná Fafundova závodnická kariéra. Dominik má asi 14 dní vlastního poníka Duncena, většího než je Fafunda. Teď oba tvrdě trénují, aby si na sebe zvykli a aby si Duncen zvykl na nové prostředí. Doufáme, že už brzy vyrazí i na závody.

Julinka měla o prázdninách velký výpadek, skoro celé dva měsíce netrénovala, takže začala opatrněji. Jela s Lady nejdřív 30 cm bez vodiče a pak 40 cm. Třicítku zajela výborně, při čtyřicítce Lady dvakrát na stejné překážce odmítla poslechnout, ale na potřetí se to povedlo. Příště si už Julinka určitě troufne opět na 50 cm.

A nakonec Filip s Frankem. Jeli nejdřív 40 cm a pak 50 cm. Oba závody absolvovali bezchybně i rozeskakování zvládli bez chyb a nakonec i nejrychleji, takže obě kategorie vyhráli. Po jednom skoku se Franek dostal do kontracvalu, Filipovi vypadla noha z třmenu a začal se povážlivě sunout ke straně, ale zastavil, nahodil nohu do třmenu a zpoždění vyrovnal. Na Frankovi je vidět, jak ho závodění baví a snad si i vychutnává vítězství.

A nakonec ještě výsledky:

30 cm s vodičem: 1. místo Karolínka, 2. místo Anetka, obě na Princovi, 4. místo Terezka s Fafundou

30 cm bez vodiče: 1. místo Julinka s Lady, 2. místo Dominik s Fafundou

40 cm: 1. místo Filip s Frankem, 3. místo Julinka s Lady

50 cm: 1. místo Filip s Frankem

Nakonec jako vždy několik fotek na ukázku, všechny jsou na adrese:
http://franek.rajce.idnes.cz/Kone_Tlustice_8.9.2012

Ještě musím doplnit, že se naše děti, nejen ty, které závodí, ale i ty, které u nás trénují, jeli i s rodiči a trenérkami podívat na Mistrovství ČR pony ve skocích a drezuře, které se konalo 16. až 19. srpna 2012 ve Zduchovicích. Bylo to krásné, poučné a inspirující. Uvidíme v budoucnu, jestli některé z naších dětí dosáhne takové úrovně, aby se podobné soutěže mohlo zúčastnit.
23. 6. 2012  - Skokové závody v tlustici

Toto byly naše poslední červnové závody. A jako vždy, plné výtečných výkonů dětí i koníků a také plné dětské radosti.

Soutěže začaly v 10:00 dopoledne tradičně soutěží malých dětí na ponících s vodičem na překážkách do 30 cm. A tak jako vždy, jely Kája a Anetka na Princovi a Terezka na Lamele. Všechny tři dvojice obsadili první tři místa – nemaje dalších soupeřů.

V další tradiční kategorii – do 30 cm bez vodiče – jel Dominik na Lamele, Julinka na Lady a Filip s Emmou na Frankovi. Pochopitelně ne najednou. Všichni postoupili do rozeskakování a tam se umístili od 4. místa dále.

Tři z nich - Julinka s Lady, Filip s Lady a Filip a Emma s Frankem jeli ještě překážky do 50 cm. Filip se pro Franka rozhodl na poslední chvíli, původně chtěl jet jen na Lady, ale po dobrém výkonu na 30 cm si dodal odvahu a pochlapil se. Holky zajely bezchybně a obsadily 3. a 4. místo. Filip po chybách s Lady (neposlušnost) i s Frankem (střihnul jednu zatáčku jak mistr světa a pochopitelně shodil) obsadil 5. a 6. místo. Ale stálo to za to, všichni jeli pěkně a nám všem udělali velkou radost.

Počasí opět nezklamalo, svítili sluníčko a foukal větřík, zkrátka akorát. Nakonec i klobásky a párek v rohlíku byly výborné. Zkrátka vydařený den, těšíme se na další.

Tady zase několik fotek, více na: http://franek.rajce.idnes.cz/F_Tlustice_23.6.2012

9. 6. 2012  -Červnové skokové závody

Tak červen už je v plném proudu, jaro se nám nachyluje a blíží se léto a s ním prázdninové radovánky. Ale ještě než to vypukne, čeká nás několik akcí s našimi koníky, protože červen máme opravdu nabitý.

Začalo to minulý víkend, přesně v sobotu 9. června, kdy se opět konaly skokové závody v Tlustici u pana Hrabáka. Začali jsme samozřejmě ranní přípravou koní a jejich nakládáním do vozíku. Princ a Lamela jsou staří mazáci, ti s tím nemají problém. Lady dělá trošku fóry, ale fakt jen trošku, abychom si nemysleli, že bude skákat, jak my pískáme. Je to holt ženská. No a Franek se s Lady kamarádí, takže za ní nastupuje do vozíku přímo ukázkově. Akorát vystupovat moc neumí. Když vycouvá Ladynka, tak ji nechce ztratit z dohledu a místo couvání se ve vozíku otáčí a hrne se za ní. Snad ho časem srovnáme do latě.

Tentokrát jel i jeden velký kůň – Esprit s majitelkou Luckou. Nastupování do vozíku se mu však vůbec nelíbilo, byl ochoten tam strčit jen přední nohy a hlavu, ale zbytek těla už ne. My jsme s poníky odjeli, takže ani nevíme, na kolikátý pokus se mu to povedlo. Do Tlustice nakonec dorazili v pořádku.

Závody začaly po 10. hodině, jako obvykle kategorií 30 cm s vodičem. Tu absolvovaly všechny naše děti i koníci – Anetka a Karolínka na Princovi, Dominik a Terezka na Lamele, Filip a Emmča na Frankovi a Julinka na Lady. Vodiči byly opět trenérka Bětka a mamka Emmy Nina. Umístění bylo od 2. místa dál.

Následovala kategorie 30 cm bez vodiče, ve které jeli Dominik, Julinka, Emma a Filip, a to se stejnými koníky jako v předchozí kategorii. Umístili se od 5. místa dál.

Musím podotknout, že pro Dominika s Lamelou a Filipa a Emmču s Frankem to byla premiéra. Dominik do toho dal všechnu svou energii, aby Lamelu donutil k výkonu, a ta se vzedmula, vzpomněla si na své mládí a procválala téměř celou trasu. Je to ostatně vidět na fotkách.

Jsme všichni moc rádi, že Franek si rychle zvyká na to závodní prostředí, přestává se plašit a děti poslouchá. Akorát se občas během závodu zastaví a čumí, jakoby zapomněl, proč tam vlastně je. To dělá i na jízdárně při tréninku. Takže si příště děti vezmou bičík a uvidíme, jestli to na něj bude platit. Ale je to velký pokrok, ještě před dvěma týdny bylo pro nás nepředstavitelné, že už by mohl jet bez vodiče. Takže příště s ním vyzkoušíme 50 cm parkur a vynecháme 30 cm s vodičem.

Další premiéru měla i Julinka s Lady – jely kategorii 50 cm a jely výborně. Nakonec obsadily krásné 7. místo.

Lucka s Espritem jeli dvoufázové skákání 60/70 cm. V každém kole nasbírali několik trestných bodů, takže nakonec skončili na 10. místě.

Silně podezřívám pana Hrabáka, že má jakousi smlouvu se sv. Petrem na dodávku skvělého počasí. Jen nevím, jakou protislužbu mu na oplátku poskytuje. Tedy pokud v tom není korupce.

Nakonec nesmím zapomenout napsat, že už máme u nás hotové sociální zázemí – WC i sprchový kout. Je to paráda.

Tady je zase několik fotek. Více je jich na: http://franek.rajce.idnes.cz/Kone_Tlustice_9.6.2012
26. 5. 2012  -  Skokové závody

V Tlustici se u pana Hrabáka pořádaly i další květnové skokové závody. Jsme moc rádi, že se tam všichni takhle obětavě snaží téměř každý týden v sezóně uspořádat podobné závody. Náš oddíl má i tu výhodu, že to máme opravdu blízko. Děti i začínající koně se rychle otrkávají. Nejlepším příkladem je náš valášek Franek, který si zvyká opravdu velmi rychle. Tentokrát byl mnohem klidnější a na startu se už neplašil. Tak začínáme vážně uvažovat o tom, že bychom ho příště vyslali na start s Emmou i Filipem v kategorii bez vodiče. Uvidíme, máme na to 14 dní.

Z našeho družstva závodilo tentokrát 5 dětí, 2 měly jiné povinnosti.  

V kategorii parkur pony do 30 cm s vodičem se jednalo v podstatě o měření sil pouze mezi našimi dětmi i koníky. Bylo i méně diváků, a to asi i proto, že odstup od minulých závodů byl jen týden. Ale i přesto byla atmosféra vynikající, počasí ideální, zkrátka pohoda.

V této kategorii nakonec děti skončily v tomto pořadí:

1. Anetka + Princ
2. Emma + Franek
3. Dominik + Lamela
4. Julinka + Lady
5. Filip + Franek

Bětka a Nina se podělily o role vodičů.

V kategorii parkur pony do 30 cm bez vodiče závodili Julinka s Lady (celkově 3. místo), Filip s Lady (celkově 4. místo) a Emma s Lamelou (celkově 5. místo). V tomto závodě už jelo víc dětí i z jiných stájí.

Teď nás čeká 14 dní tréninku a pak další závody v Tlustici – těšíme se.

Na ukázku zase několik fotek. Více je jich na: http://franek.rajce.idnes.cz/Kone_Tlustice_26.5.2012
19.5. 2012  -  Jezdecké hry pro děti

Tak se nám parkurová sezóna krásně rozběhla. V Tlustici se v sobotu 19. května 2012 opět konaly skokové závody, tentokrát pod názvem Jezdecké hry pro děti.

Z našeho družstva se opět zúčastnilo 6 dětí, tentokrát chyběl kvůli nemoci Filip Rataj, takže s Frankem jela jen Emča. Ostatní děti jsou na něj ještě malé.

V kategorii parkur pony do 30 cm s vodičem jely všechny naše děti a umístění bylo skvělé. Anetka a Karolínka, obě na Princovi, obsadily 1. a 2. místo. Dominik  s Lamelou byli 5., Julinka s Lady 7. a Terezka Peterková s Lamelou byly 10. Emča s Frankem byli 11., ale oba na svůj den teprve čekají. Neúnavným vodičem byla opět naše trenérka Bětka, Franka vedla maminka Emči Nina.

Frankovi se cosi nelíbí v rohu, kde bývá start, takže se nám tam trošku plaší. I tentokrát vyrazil na útěk, ale Nina ho udržela, ovšem za tu cenu, že jí přišlápl nohu. Vydržela a závod hrdinně doběhla.

Kategorii parkur pony do 30 cm bez vodiče absolvovala pouze Julinka s Lady. Obě nás mile překvapily, s jakou vervou a jistotou celý parkur proběhly. Nakonec získaly 2. místo, což se pro nás při konkurenci, která tam byla, rovná velkému vítězství.

Počasí nám opravdu přálo, svítilo sluníčko, ale nebylo takové vedro, jako minule.

Na ukázku zase několik fotek. Více je jich na: http://franek.rajce.idnes.cz/Kone_Tlustice_19.5.2012

28. 4. 2012  -  Skokové závody v Tlustici

V sobotu 28. dubna 2012 se konaly skokové závody v Tlustici, kterých se zúčastnilo 6 dětí našeho závodního družstva.

První kategorii, což byl parkur pony do 30 cm s vodičem, absolvovalo všech 6 našich dětí. V této kategorii jsme obsadili skvělé 1. místo - Karolínka Strejcová s Princem a 2. místo - Anetka Schönová také s Princem. Další naše umístění bylo 4. a 6. místo a nakonec 9. a 10. místo.

Druhou kategorii, což byl parkur pony do 30 cm bez vodiče, absolvovaly 3 děti. Všechny postoupily do rozeskakování, a tam bylo naše umístění následující: Julinka Sojková s Lady 3. místo, Emma Jánská s Lamelou 4. místo a Filip Rataj s Lady 7. místo.

Všichni koníci - Princ, Lamela, Lady a dokonce i Franek byli hodní, poslouchali a skákali podle pobídek dětí. Franka jsme tedy samotného bez vodiče ještě nepustili, ale jsme moc rádi, že se proti minulým závodům zklidnil. Zřejmě si pomalu zvyká.

Jenom počasí se zase až moc vyletnilo, bylo horko, dokonce podle večerních zpráv padaly všechny teplotní rekordy pro tento den.

       Nakonec zase několik fotek. Více je jich na: http://franek.rajce.idnes.cz/Kone_Tlustice_28.4.2012
31. 3. 2012  -  Vyhánění zimy v Tlustici

Poslední březnový den se konaly první letošní parkurové závody v Tlustici pod názvem Vyhánění zimy. Vyháněli jsme fest, i když počasí nám moc nepřálo, foukal silný vítr a obloha byla zatažená, což je ostatně dobře vidět na fotkách. Ale nepršelo!

V prvním závodě parkur pony s vodičem do 30 cm se z našeho oddílu zúčastnily čtyři děti a tři poníci – Anetka Schönová s Princem, Terezka Radová s Lamelou, Dominik Binko také s Lamelou a Julinka Sojková s Lady. Julinka s Lady tento závod vyhrály a dál jsme obsadili 2., 4. a 5. místo. Takže velký úspěch. Statečným vodičem byla naše trenérka Bětka.

Druhého závodu parkur pony do 30 cm bez vodiče se z naší stáje zúčastnila jenom Emma Jánská s Frankem, protože Frankův majitel Filip Rataj byl v rekonvalescenci. Franek je u nás od začátku tohoto roku a zřejmě se podobných závodů zatím nezúčastnil. Navíc je to šestiletý mlaďoch, a tak byl ze všeho toho dění kolem velmi rozrušený. První překážku sice skočil, ale potom se rozhodl, že uteče ke svému stádu a dvakrát oběhl téměř v trysku celé kolbiště. Emča se statečně držela, ale nakonec to vzdala, a když trochu zpomalil, seskočila. Zachovala se však statečně, znovu nasedla a celý parkur absolvovala znovu s vodičem Bětkou. Franek je hodný koník, na jízdárně poslouchá jak hodinky, takže to chce jen víc podobných akcí, aby si zvykl. Na příštích závodech na něm pojede zase Emča a také Filip, oba však pro jistotu s vodičem. Těšíme se.

No a tady je několik fotek na ukázku.TOPlist